Dôležité fakty o esenciálnych olejoch

Esenciálne oleje sa môžu používať v širokej škále napríklad v rámci relaxácie, osobnej hygieny, upratovania, varenia a v ďalších oblastiach každodenného života.

Poznáme 3 spôsoby užívania esenciálnych olejov:

AROMATICKÉ POUŽITIE

Ide o najjednoduchší spôsob použitia esenciálnych olejov. Použite difúzer, aby ste rozptýlili esenciálny olej do vzduchu alebo si dajte 2 kvapky do dlaní, priložte k nosu a inhalujte.

Získate tak aromatický zážitok, ktorý má pozitívny vplyv na vašu náladu. Aromatickým použitím esenciálnych olejov môžete osviežiť ovzdušie vo vašom domove.

MASÁŽNE POUŽITIE

Lokálne použitie esenciálnych olejov je príjemnou formou aplikácie, ktorá sa môže skombinovať s jemnou masážou. Esenciálny olej sa ľahko vstrebáva do pokožky, môže sa naniesť samotný alebo riedený so základovým, napríklad frakcionovaným kokosovým olejom.

Nezabúdajme na pravidlo, že menej je viac. Neaplikujte naraz veľké množstvo esenciálneho oleja, skôr 1-2 kvapky viackrát do dňa! Upozornenie: esenciálne oleje sa nesmú aplikovať do očí, zvukovodov, nosa, atď! Lokálna aplikácia podporuje imunitu a poskytuje okamžitú úľavu.

VNÚTORNÉ POUŽITIE

Vnútorné používanie esenciálnych olejov môže slúžiť napríklad na dochutenie jedál. Môžu sa použiť aj ako výživové doplnky, aby priniesli rôzne zdravotné výhody.

Samozrejme, nie všetky esenciálne oleje sú vhodné na vnútorné použitie. Skúste si kvapnúť 1-2 kvapky citrónového oleja CPTG do skleneného pohára vody a ochutnajte. Vnútorné použitie podporuje tráviaci systém a imunitu.