Zázrak menom levanduľa

Ako prvá sa do našej rodiny dostala sada Základ domácnosti (Domáca lekárnička) doTERRA!

Z desiatich základných olejov doTERRA ma najviac zaujal Levanduľový olej. Siahla som po ňom inštinktívne a olej som používala veľmi intenzívne! Vtedy som ešte netušila, že práve levanduľový olej má hlboké upokojujúce účinky!

Po istom čase používania levanduľového oleja CPTG kvality som si uvedomila, že som sa za jeho pomoci zbavila nepríjemných pocitov vnútorného napätia, ktoré ma sprevádzali dlhý čas! Niekedy som toto napätie vnímala „iba“ ako zachmúrenú náladu, inokedy sa prejavovalo vo forme bolesti brucha v žalúdočnej oblasti. Zdanlivo bolo všetko v najväčšom poriadku, a tak som vždy len mávla rukou, že to o chvíľu prejde. Našťastie vždy máme na výber a obdarovať sa pocitom pokoja a vyrovnanosti je skvelé.

Ako som používala levanduľový olej?

Levanduľový olej má prekrásnu bohatú vôňu, ak pridáte niekoľko kvapiek do difuzéra, nádherne prevonia miestnosť!

Levanduľový olej je veľmi jemným olejom, preto sa môže aplikovať lokálne (na pokožku) aj bez riedenia. Ak však uprednostňujete menej intenzívnu vôňu, alebo máte citlivú pokožku, môžete si ho nariediť frakcionovaným kokosovým olejom v pomere 1:3 do guľôčkovej fľašky a naniesť na pokožku. Ja som si levanduľový olej nanášala pre pocit pokoja na zápästie a do dlaní, jemne rozotrela a niekoľkokrát som sa zhlboka nadýchla. Ak sa vám zdá, že vôňa levanduľového oleja je pre vás príliš intenzívna, ale o jej prínosy nechcete prísť, môžete si olej naniesť na chodidlá.

Čo dokáže levanduľový olej?

Hlavné prínosy levanduľového esenciálneho oleja:

  • zmierňuje občasné podráždenie kože,
  • upokojuje pokožku, ktorá bola vystavená slnku alebo teplu,
  • podporuje ochranné funkcie pečene a obličiek,
  • utišujúce, relaxačné vlastnosti,
  • prináša pocit čistoty, poriadku a sviežosti, odháňa pochmúrne myšlienky.

Levanduľa je kráľovnou spomedzi esenciálnych olejov vďaka svojmu všestrannému využitiu. Majte ju vždy poruke!