Podpora duševnej a telesnej rovnováhy detí

Detská kolekcia doTERRA bola vyvinutá špeciálne pre potreby a podporu detí. Aj deti majú svoje výzvy, aj keď o nich často mlčia, najčastejšie preto, lebo nedokážu verbálne vyjadriť, čo ich trápi.

My rodičia sa im snažíme pomôcť a jedným z najlepších nástrojov na podporu duševnej a telesnej rovnováhy detí sú práve esenciálne oleje. Nehovoriac o tom, že za pomoci aromaterapie sa deti naučia zodpovedne a vedome pristupovať k svojmu zdraviu.

Ktoré oleje sú pre deti vhodné?

Nie všetky esenciálne oleje sú pre deti vhodné! Keď sme sa my ako rodina pred niekoľkými rokmi spoznávali s esenciálnymi olejmi a ich blahodarnými účinkami, ešte nebola dostupná detská kolekcia doTERRA. Tiež sme zo začiatku nevedeli, ktoré esenciálne oleje sú pre naše deti vhodné, ako ich riediť a podobne… doTERRA sa rozhodla uľahčiť úlohu rodičom pri správnom výbere esenciálnych olejov vytvorením jedinečných zmesí obsiahnutých v kolekcii doTERRA Kids Collection.

Jednotlivé zmesi esenciálnych olejov detskej kolekcii sú určené pre deti, (môžu ich však používať aj rodičia, majú nádhernú vôňu) sú dostupné v guľôčkových fľaškách a môžu sa používať priamo na pokožku! Tieto zmesi sú riedené frakcionovaným kokosovým olejom, z tohto dôvodu sú dostatočne jemné, bezpečné a šetrné k detskej pokožke. Rodičia tak môžu mať istotu, že aplikujú svojim deťom to najlepšie! Presvedčte sa vo videu:

Ako používať oleje z detskej kolekcie doTERRA?

Zmesi esenciálnych olejov z detskej kolekcie môžete deťom nanášať na požadovanú oblasť tela, napríklad: zápästie, zátylok, pod nos, na hrudník, za ušká, na bruško, pozdĺž chrbtice, na šperky určené na difúziu, samozrejme, pod dohľadom dospelej osoby!

Viete, prečo sú vrchnáky jednotlivých zmesí farebné?

Farebné vrchnáky umožnia deťom predškolského veku, ktoré ešte nevedia čítať, rozoznať jednotlivé zmesi. Podľa farby si jednoducho zapamätajú a naučia sa, kedy môžu jednotlivé zmesi esenciálnych olejov používať!

Zhrňme si, v akých oblastiach môžu deti používať esenciálne oleje z radu detskej kolekcie:

  • Thinker – zmes na podporu sústredenia, myslenia, kreativity, pomáha znížiť stres, napätie a mentálne preťaženie,
  • Calmer – zmes na podporu upokojenia a dokonalého oddychu, podporuje pocit relaxácie a navodzuje upokojujúcu atmosféru počas spánku,
  • Strongerochranná zmes, podporuje pocit pohody, zvyšuje toleranciu voči napätiu a stresu, upokojuje podráždenú pokožku,
  • Rescuer – zmierňujúca zmes, podporuje pocit pohodlia a uvoľnenia, pomáha pri rastových bolestiach,
  • Steady – zmes na rovnováhu, harmonizuje, pomáha prijímať veci, zbavuje úzkosti, upokojuje, pocit bezpečia,
  • Brave – zmes na podporu odvážnosti, statočnosti, motivácia, sebadôvera, povzbudenie,
  • Tamer – zmes pomáha navodiť pohodlie počas cestovania, ale aj po konzumácii výdatného jedla.