Vybrať si spomedzi nespočetne veľa druhov olejov, v bohatom trhu konkurencie, je niekedy náročné. Čo však naisto vieme je to, že éterické oleje od doTERRY sú našimi víťazmi! A to nielen vďaka širokému spektru využitia, ale aj príťažlivým vôňam a kvalite, ktorú ponúkajú. Dovoľte nám predstaviť 10 najlepších olejčekov, ktoré vám nemôžu chýbať vo vašej domácej lekárničke, aute alebo kabelke! Rozdelili sme ich do dvoch kategórií:

 

esenciálne oleje

Základné trio

1. Levanduľa

Prenikavá vôňa levandule, vďaka upokojujúcim účinkom, dokáže zmierniť úzkosti, psychické napätie a taktiež pomáha pri pokojnom zaspávaní a zdravom spánku. Nakvapkajte pár kvapiek na pulzné body, alebo pridajte do difuzéra a nechajte sa rozplynúť aromatickou levanduľou.

 

2. Mäta prieporná

Mäta má blahodárne účinky na trávenie a žalúdočné problémy. Okrem toho ju využijete pri prechladnutí, ale aj na výplach ústnej dutiny. Pridajte pár kvapiek mätového oleja do vody, alebo uvoľnite dýchacie cesty pár kvapkami v difuzéri. Robí hotové zázraky!

 

3. Citrón

Citrón je vynikajúcou alternatívou na prečistenie tela od škodlivín a rovnako podporuje dýchaciu a tráviacu sústavu. Okrem toho je výborným pomocníkom na čistenie a dezinfekciu povrchov v domácnosti.

esenciálne oleje

 

Prečítajte si aj: Esenciálne oleje, ktoré by mala mať doma každá žena

 

Oleje na všetko

Od striedajúcich sa ročných období, s ktorými súvisí aj náš imunitný systém, až po zdravie našej pokožky a správne fungujúci tráviaci systém, môžeme povedať, že naše oleje sú naozaj na všetko!

 

1. doTERRA OnGuard

Jesenné obdobie dáva zabrať predovšetkým nášmu imunitnému systému. On Guard je vynikajúci na posilnenie imunitného a dýchacieho systému pred sezónnymi, alebo environmentálnymi hrozbami. Nakvapkajte pár kvapiek do vody na posilnenie imunity, alebo použite do difuzéra.

 

2. Divoký pomaranč

Dni sa pomaly skracujú a slniečko sa skrýva za oblakmi. Takéto počasie nepridáva ani na našej nálade, ale my máme olej, ktorý vás doslova nabudí! Nakvapkajte pár kvapiek do difuzéra alebo inhalujte priamo z ruky. Okrem toho si môžete ochutiť váš obľúbený nápoj a zároveň podporiť imunitu.

doTERRA oleje

3. Kadidlo

Olejček, ktorý nazývame aj „kráľom všetkých olejov.“ Má naozaj všestranné použitie, podporuje imunitu, pomáha pri depresii, nervozite, zlepšuje vzhľad pokožky a pomáha kryť všetky jej nedokonalosti. Inhalujte priamo z ruky, alebo nechajte rozplynúť v difuzéri a pocítite ten závan pohody a pokoja na tele aj na duši.

 

4. Air

Prevencia je prvoradá! To platí aj pri minimalizácii sezónnych ochorení. doTERRA Air podporuje imunitu, pomáha pri dýchacích ťažkostiach a jeho upokojujúca vôňa podporuje pokojný spánok.

 

5. Čajovník

Olej skvelý pri starostlivosti o vzhľad. Čistenie pleti by malo byť našim každodenným rituálom, pretože tak dokáže pokožka ľahšie dýchať a vstrebávať všetky živiny, ktoré potrebuje. Pridajte pár kvapiek čajovníkového oleja pri čistení pleti a následne pokračujte v ďalších krokoch starostlivosti o pleť. Použite ho do difuzéra na vyčistenie vzduchu alebo naneste na nechty, aby vyzerali zdravo.

doTERRA oleje

6. Zengest

Trápi vás nadúvanie a tráviace ťažkosti? Olej, ktorý zmierni akékoľvek potiaže tráviaceho systému a pomôže aj pri nevoľnostiach spojených s cestovaním. Nakvapkajte si pár kvapiek priamo do ústnej dutiny alebo si ním potrite brucho – jeho aróma vás upokojí.

 

7. Serenity

V hlave sa vám točia myšlienky, ktoré vám nedajú spať? Alebo ste mali náročný deň v práci a potrebujete sa uvoľniť a upokojiť zmysly? Serenity vám pomôže utíšiť emócie, ktoré vo vás vyvolávajú nepokoj a vy sa tak uvoľníte a prídete nielen na iné myšlienky, ale aj poriadne zrelaxujete vašu myseľ. Rýchlou pomocou je potretie pulzných bodov alebo nakvapkanie olejčeka do difuzéra.

 

Toto je našich 10 najlepších olejčekov, ktoré musíte rozhodne vyskúšať. Esenciálne oleje pomáhajú v každodennej starostlivosti o vašu telesnú, ale aj psychickú stránku. Poskytujú prvotnú úľavu pri akýchkoľvek problémoch. Široký výber umožňuje nájsť ten správny olej priamo pre vás!

oleje doterra

 

Nezabudnite nás sledovať na Instagrame – rady na to, ako používať esenciálne oleje vám tu prinášame takmer každý deň.