Mnohí z nás si už život bez aromatických olejčekov nevieme predstaviť. Vďaka ich všestrannému využitiu sa stali súčasťou našich životov a pomáhajú nám pri každodenných činnostiach. Možno sa vášmu dieťaťu v noci ťažko zaspáva – nakvapkanie levanduľového oleja do difuzéra mu pomôže pokojne zaspinkať. Bolí vás žalúdok? Pár kvapiek oleja z mäty priepornej zmierni náhlu bolesť. doTERRA oleje sú prvou pomocou naozaj na všetko!

Avšak, stále je tu skupina ľudí, ktorí sú voči používaniu esenciálnych olejov skeptickí. Olejčeky používajú buď zriedka, alebo vôbec. Ak aj vy patríte do tejto skupiny, nasledujúci článok je venovaný práve vám! Poďme sa spoločne pozrieť na ich rôznorodé využitie pre každý deň!

Aromaterapia

Už starovekí Egypťania poznali účinky éterických olejov. Nie nadarmo sa hovorí, že aromaterapia je spôsob, ktorým dokážeme blahodárne pomôcť nielen telu, ale aj duši. Je však dôležité vybrať si kvalitné oleje, ktoré sú 100% prírodného pôvodu. V 90. rokoch sa biológom podarilo lepšie porozumieť aromaterapii a vďaka tomu dnes vieme s najväčšou istotou povedať, že aróma éterických olejov dokáže naozaj zázraky! Tieto éterické oleje spôsobujú v našom tele chemické reakcie, ktoré dokážu pozitívne ovplyvniť našu náladu, emócie a celkovú atmosféru. Pri aromaterapii je niekoľko možností ako ju aplikovať:

Difuzér je vynikajúcim pomocníkom pri rozptýlení vôni do vzduchu vôkol nás. Je praktický a vďaka tomu môžete inhalovať kdekoľvek ste. Či už je to v práci, na dovolenke, alebo doma. Okrem rozvoňanej miestnosti, dobrej nálady, majú niektoré esenciálne oleje aj antibakteriálne účinky!

Ďalšou možnosťou ako vieme esenciálne oleje použiť pri aromaterapii, je ich aplikácia na pulzné body, vďaka čomu budete arómu cítiť po celý deň. Prečítajte si aj: Bezpečné používanie esenciálnych olejov – ako na to?

Aromaterapia

Kozmetické účely

Takmer všetky éterické oleje môžu byť prospešné pre váš zovňajšok. Medzi pozitívne účinky jednoznačne môžeme zaradiť upokojenie podráždenej pokožky, obmedzenie výskytu nedokonalostí, redukciu vrások a jemných liniek. Vďaka silným čistiacim vlastnostiam tak prospievajú k zlepšeniu a udržaniu zdravej a krásnej pokožky!

Na rozdiel od mnohých kozmetických produktov v starostlivosti o pleť, éterické oleje doTERRA poskytujú čistý, prírodný a bezpečný spôsob starostlivosti o pokožku. Pre lepšiu absorpciu a v konečnom dôsledku pre maximalizáciu účinku, sa odporúča niektoré olejčeky riediť s takzvanými „nosnými“ olejmi ako sú napríklad: kokosový olej, avokádový olej, olej zo sladkých mandlí, slnečnicový olej, alebo olej z ľanových semienok.

kozmetika od doTERRY

Varenie

Vnútorné použitie éterických olejov a ich užívanie v podobe kapsule alebo v nápojoch a potravinách má svoje výhody. V zodpovedajúcej dávke dokážu pre váš organizmus robiť hotové zázraky! Podporujú imunitný systém, zdravie tráviaceho traktu, vnútorné čistenie organizmu od toxínov a mnoho ďalšieho. Stačí pridať pár kvapiek do vášho obľúbeného jedla, či nápoja a okrem skvelého dochutenia, budete mať istotu spokojného, plného bruška a vaše telo sa vám poďakuje za dávku vitamínov.

Patria sem napríklad oleje: Bazalka (pridajte k obľúbeným talianskym jedlám), Čierne korenie (pridajte do polievok, predkrmov, mäsa šalátov), Cassia (1-2 kvapky s trochou citrónového oleja zaženie hlad a napomáha tráveniu), Cilantro (pridajte do šalátov, marinád), Citrón (nakvapkajte do obľúbeného nápoja).

 

varenie s doTERRA

 

Nezabudnite nás sledovať na Instagrame – rady na to, ako používať esenciálne oleje vám tu prinášame takmer každý deň.