Po dlhej zime sa my ženy s veľkým elánom púšťame do jarného upratovania. Jarné obdobie je však spojené aj s obnovou a detoxikáciou nášho tela. Upratovať sa dá aj bez toxickej záťaže na naše telo, preto som sa rozhodla v tomto článku podeliť sa o jednoduchý recept na prírodný čistiaci prostriedok.

Na tom sa hádam my ženy zhodneme, že každá z nás chce mať prevoňaný a čistý domov. Svieža vôňa a čistota je pre nás dôležitá. Keďže sme to viac-menej my, ktoré sa staráme o náš domov a pohodu rodiny, tiež si vyberáme z produktov, ktorými čistíme, upratujeme, osviežujeme atď.

 

upratovanie

 

Upratovanie s pomocou éterických olejov

 

Na zavedenie zdravších návykov v oblasti starostlivosti o náš domov ponúkajú skvelú alternatívu práve produkty na báze esenciálnych olejov a aj samotné esencie. Prečo? Pretože sú prírodné, čisté, bezpečné a majú dokonca terapeutický účinok.

Difuzér a esenciálne oleje rozvoňajú náš domov. Zvoľme si zdravú alternatívu na osvieženie vzduchu a tiež nezabudnime, že vône na nás vplývajú aj emočne. Vyberajte si čistú kvalitu olejov s označením CPTG. Tak jednoducho sa môžete zbaviť syntetických osviežovačov vzduchu.

Samotné upratovanie s olejmi je zábava, pretože si môžete zvoliť olej podľa vône a Vašej nálady. Možno si teraz myslíte, že som padla na hlavu, že upratovať esenciálnymi olejmi doTERRA je „drahý špás“ a kvapkať ich dokonca do toalety??? Tiež mi to bolo zo začiatku cudzie. Esenciálne oleje si k nám domov našli cestu a po čase ich používania som si uvedomila, že všetko, s čím prichádzame do kontaktu na každú z nás mimoriadne vplýva, či už je to cez pokožku alebo výparmi. Ba čo viac, toxické látky z bežných čistiacich prostriedkov sa dostávajú do krvného obehu a naše telo dostáva poriadne zabrať, aby škodlivé chemikálie eliminovalo.

 

on guard sada

 

Ako som si na netoxické upratovanie zvykala ja

 

U mňa to prichádzalo postupne. Trvalo to istý čas, než som namiesto bežných čistiacich prostriedkov začala používať prostriedky na báze esenciálnych olejov, ale skúšať nové veci a experimentovať sa vždy oplatí. Postupne, ako sa nám doma míňali bežne dostupné prípravky na upratovanie, som ich zamenila za prírodné, bezpečné a netoxické z rady OnGuard a pridávala som, samozrejme, aj esenciálne oleje, aby bola vôňa po upratovaní ešte príjemnejšia. Najradšej pridávam citrónový či pomarančový olej.

Ako mama dvoch detí sa snažím vedome zamedziť kontaktu so syntetickými a toxickými prípravkami, pokiaľ je to v mojej kompetencii a ide o náš domov. Vedeli by ste si predstaviť domov, ktorý rozvoniava citrusovými plodmi? Ak áno, vyskúšajte môj recept, ktorý používam na osvieženie, čistenie a dezinfekciu povrchov.

 

citronovy olej

 

Do fľaše s rozprašovačom pridajte:

  • 120 ml vody,
  • 1 polievkovú lyžicu bieleho octu,
  • 2 čajové lyžičky čistiaceho koncentrátu OnGuard,
  • 10 kvapiek citrónového oleja doTERRA,
  • na dezinfekciu môžete pridať tiež oleje: OnGuard, čajovník, mätu, citrón…, pretože skvelo dezinfikujú povrchy.

Zmes zmiešajte a môžete ňou umývať sklenené povrchy, nábytok a dokonca dezinfikovať povrchy v kuchyni. Tá nádherná svieža vôňa určite dostane aj Vás.