V časti „Ako sa začal náš príbeh s doTERRA,“ ste si mohli prečítať, že náš syn zle spával a hľadali sme riešenie na tento problém. Problémom nazývam synovu poruchu spánku, pretože som ako mamina cítila úplné vyčerpanie a bola som na pokraji svojich síl.

Prečo je kvalitný spánok dôležitý?

Spánok je pravidelne sa opakujúci stav, počas ktorého telo pozastaví vedomé motorické a senzorické činnosti. O spánku sa predpokladá, že plní úlohu pri regenerácii a uzdravení tela a spracúvaní spomienok z uplynulého dňa.

Musíme si uvedomiť, že spánok zlepšuje náladuposkytuje telu príležitosť na obnovu a regeneráciu. Počas celého dňa sme aktívni, a veru zažívame aj stresové situácie, najmä ak máme viac úloh, ako by bolo pre nás optimálne. Môže sa stať, že v dôsledku každodenných vypätých situácií sa nevieme upokojiť ani vo večerných hodinách. Hlava plná myšlienok a starostí… !

Na spánok vplýva mnoho vecí, ako je napríklad naše prostredie, hluk z okolia, fyzické či psychické rozpoloženie, a dokonca aj životospráva. Mnohí trávia svoj pracovný čas pred počítačmi, čo môže mať tiež negatívny dopad na kvalitu spánku. Jednak naše telo nie je stvorené na to, aby sme x hodín nehybne sedeli a žiarenie z počítača nám tiež neprospieva. Mentálne vyčerpanie a stres sú taktiež nepriateľom výdatného oddychu.

Ak naša nervová sústava nie je v rovnováhe, môžeme sa cítiť podráždene.

Riešením je aromaterapia

Aromaterapia nám ponúka možnosti ako podporiť svoje telesné a duševné zdravie prírodnou cestou, ktorá je nášmu telu blízka a prirodzená.

Je dôležité, aby sme vo večerných hodinách boli pokojní do takej miery, aby sme sa vedeli naladiť na kvalitný, hlboký spánok.

Mnohí majú ťažkosti so samotným zaspávaním alebo so stavom častého prebúdzania sa počas spánku. Po kvalitnom spánku sa vieme lepšie sústrediť a plniť si každodenné úlohy. Prebudiť sa s dobrou náladou a energiou je možné!

Odporúča sa 7 až 9 hodín kvalitného spánku každú noc! Deti by mali spať samozrejme viac hodín. Dĺžka spánku u detí sa mení vekom dieťaťa.

Samozrejme, všetko so všetkým súvisí, preto je veľmi dôležitý aj šport a zdravá, vyvážená strava. Pobyt na čerstvom vzduchu, ďaleko od technických vymožeností, prospieva nášmu telu, ale aj mysli.

Ako sa pripraviť na spánok za pomoci aromaterapie

  • difúzujte si už v popoludňajších hodinách upokojujúce esenciálne oleje terapeutickej triedy CPTG,
  • pred spaním aspoň hodinu nepozerajte televízor, počítač či mobilný telefón, prečítajte si radšej dobrú knihu,
  • voňavý kúpeľ môže robiť zázraky, do vody môžete pridať niekoľko kvapiek napríklad Levanduľového oleja alebo zmesi Balance (esenciálny olej kvapkajte do čajovej lyžičky mlieka a tak pridávajte do vody, lepšie sa rozpustí v kúpeli),
  • doprajte si podvečer bylinný čaj,
  • v spálni by nemalo byť príliš teplo, je dobré dôkladne vyvetrať,
  • je dobré, ak na noc nemáte nablízku mobilný telefón,
  • urobte si krátku meditáciu alebo dychové cvičenie pre docielenie pokoja,
  • počúvajte relaxačnú hudbu, tiež upokojuje.

Aké každodenné návyky vám môžu pomôcť?

Pokojné sny:
Pred spaním si naneste zopár kvapiek doTERRA Levanduľového oleja alebo patentovanú zmes doTERRA Serenity na spodnú časť chodidiel.

Hlboký spánok:
Užite 1 až 2 gélové kapsuly doTERRA Serenity pred spaním.

Okamžitý relax:
Skombinujte 1 až 3 kvapky oleja z Divokého pomaranča a Vetiveru, ktoré nanesiete na nohy a chrbticu, môžete ich riediť nosným olejom, napr. frakcionovaným kokosovým olejom.

Difúzujte vo vami zvolenom difuzéri upokojujúce vône podľa vlastného výberu, napr.: Levanduľa, Serenity, Balance, Adaptiv, Kopaiva, Peace, Ylang-Ylang, Bergamot, Cédrové drevo, Santálové drevo alebo Kadidlo.