Často sa ma ako mamičku pýtajú, čo robím, že sú naše deti zdravé. Musím sa priznať, že aj naše deti sú sem-tam choré. Klasickému ochoreniu ako chrípka sa neviete vždy vyhnúť, pretože deti sú vo väčších kolektívoch a tým sa zvyšuje aj šanca ochorenia. Ako to, že su vaše deti takmer stále zdravé? Kľúčom je posilnenie imunitného systému, aby symptómy a závažnosť ochorenia, trvali čo najkratšie.

Prečítajte si aj: Detská kolekcia doTERRA

detská kolekcia olejov

Aby deti boli zdravé

Esenciálne oleje však predstavujú životný štýl, a keď po ne siahneme iba ak sme chorí, nie je to, to pravé! Oleje majú slúžiť najmä na prevenciu a posilnenie zdravia v každodennom živote! Navyše, ak sa deti spoznávajú s esenciálnymi olejmi, keď sú zdravé, môžete sledovať aj to, ako reagujú na oleje. Skúšať oleje po prvýkrát, keď sú práve choré, je riskanté a nezodpovedné! To, čím podporujem ich zdravie, samozrejme, vymenujem hneď, ale okrem toho mám aj ďaľšie praktiky.

V čase bez olejov

V čase, keď naša dcéra začala chodiť do materskej školy, neustále sa opakovala situácia, ktorú mamičky dobre poznajú. Týždeň v škôlke, 2 týždne doma, niekedy aj s antibiotikami. Tu sa nám ako prevencia najviac osvedčilo dlhodobé užívanie probiotík. Ešte jedna vec bola vynikajúca, ktorú chápem, že si nemôže dovoliť každý rodič! Ak som videla, že sa necíti 100%-ne, teda bola bez nálady, unavená, jednoducho som ju nechala doma. Povedala som si, nech radšej zostane doma na 3-4 dni ako na dva týždne. A naozaj málokedy ochorela, ak som včas zachytila, že niečo nie je v poriadku. Pri synovi sme mali to šťastie, že sme ho mohli podporovať esenciálnymi olejmi a ďalšími produktami doTERRA.

doterra produkty pre deti

Aj vaše deti môžu byť zdravé

Osvedčili sa nám probiotiká PB Assist Junior, ktoré majú výbornú chuť a sú skutočne účinné. Detské žuvacie vitamíny a2z a IQ Mega rybí olej pre deti. Toto sú doplnky, ktoré denne dostávajú, pretože imunitu treba podporovať najmä vnútorne. V tráviacom trakte býva náš imunitný systém, ako sa hovorí.

Samozrejme, aj strava by mala byť primeraná veku dieťaťa tak, aby bsahovala dostatočné množstvo živín. Najmä ovocia a zeleniny, ale keďže naše deti sa až tak nehrnuli za ovocím a zeleninou, pokladala som za ešte dôležitejšie podávať im vitamíny.

Difuzér nesmie chýbať v žiadnej detskej izbe

Čo je tiež výborná vec – zapnite na noc difuzér v detskej izbe. Samozrejme, nie pri maličkých deťoch a novorodeniatkach, to sa nesmie. Ale deti predškolského veku majú vône veľmi radi, často si vybrali samé z našej zbierky esenciálnych olejov. Počas spánku difuzovaním krásne podporíte dýchaciu a nervovú sústavu. V živote detí, tak ako u dospelých, tiež zohráva dôležitú úlohu stres. Či už je to odlúčenie od rodičov alebo záťaž v škole, môže to dieťa prežívať intenzívne, je to poriadna dávka stresu, ktorá vplýva na jeho imunitu, teda obranyschopnosť.

Na emočnej úrovni je dobré používať esenciálne oleje z detskej kolekcie, podľa oblasti, ktorú dieťa potrebuje podporiť. Či mu chýba odvaha, pokoj, alebo motivácia, nájdete v detskej kolekcii riešenie. Keďže sú v praktických guličkových fľaškách, ľahko sa nanášajú na pokožku.

Kolekcia doTERRA Kids

Pre rodiča je dôležité, ako sa dieťa cíti a mnohokrát (viem z praxe), že dieťa intenzívne prežíva aj rozpoloženie rodiča. Čiže je to začarovaný kruh – mamička sa bude cítiť dobre, keď sa bude cítiť dobre dieťa a dieťa sa bude cítiť v bezpečí až potom, keď sa bude mať dobre a vyrovnane mamička. Čiže, milí rodičia, najmä mamičky, odporúčam aj vám používanie upokojujúcich esenciálnych olejov ako sú napríklad levanduľa, balance, divoký pomaranč… a tak vykročiť do nového dňa s úsmevom na perách a veľkou dávkou optimizmu.

 

Nezabudnite nás sledovať na Instagrame – rady na to, ako používať esenciálne oleje vám tu prinášame takmer každý deň.