Ako sa pripraviť na zimu? Zima pre náš organizmus predstavuje veľkú záťaž, čo sa odráža veľakrát na našej nálade a zdraví. Naši známi cestovatelia Karina a Martin sa radi vyhýbajú zime tým, že cestujú do tepla. 🙂 Avšak nie každý sa narodil pre cestovanie. Je preto dôležité, aby sme aj počas zimy chodili von, pretože čerstvý vzduch má pozitívny vplyv na náš organizmus, posilňuje imunitu, naše srdce a v neposlednom rade vplýva aj na našu celkovú psychickú pohodu. Zmeny teplôt dôsledkom chladného počasia a domáceho kúrenia vplývajú aj na našu pleť, či vlasy, ktoré sú suché a „bez života.“

Prečítajte si aj: Pýtajú sa ma: Ako to robíte, že sú vaše deti zdravé?

Ako si vylepšiť náladu a posilniť imunitu, hydratovať pleť a vlasy? Predstavujeme vám niekoľko olejčekov, ktoré vás zahrejú na duši a ochránia pred nástrahami zimy. Poďme si o nich povedať viac – ktoré oleje musíte mať doma počas zimy?

 

Povznášajúce a motivujúce

 

Sem patria napríklad doTERRA Cheer doTERRA Motivate. Zmes z citrusov, korenín, mäty priepornej, klementínky, koriandru, bazalky, medovky a vanilky sú ako stvorené pre dni, keď sa cítite „pod psa.“ Tieto dva malé zázraky vám pomôžu prekonať zlú náladu, prinesú pocit radosti a potlačia negatívne pocity. Okrem iného vás povzbudia dokončiť tvorivé zámery, vďaka vašej sebaistote a odvahe.

 

doTERRA Cheer

Hladká pleť a vyživené vlasy

 

Veterné, chladné počasie, rozdiel v teplotách zanecháva pokožku podráždenú a suchú. doTERRA Rose Touch je známa svojimi pozitívnymi účinkami na upokojenie, hydratovanie a minimalizovanie nedokonalostí pleti. Okrem iného je vynikajúca na problematické suché miesta akými sú: lakte, päty a kolená.

 

doTERRA Rose Touch

Čisté dýchanie

 

doTERRA Eukalyptus, On Guard, alebo Mäta pieporná sú skvelou prevenciou pred sezónnymi chorobami. Rozptýľte tieto aromatické oleje vo svojom dome a čerpajte pozitívnu energiu. Eukalyptový, či mätový olej je výborný do horúceho kúpeľa pri nádche, či prechladnutí.

 

doTERRA Air

 

Toto sú oleje, ktoré musíte mať doma počas zimných mesiacov. Nezabudnite nás sledovať na Instagrame – rady na to, ako používať esenciálne oleje vám tu prinášame takmer každý deň.